Nasza firma to rodzinne przedsięwzięcie, którego historia sięga roku 1953, kiedy to Józef Rymon-Lipinski wraz z małżonką Zofią zaczęli zajmować się ogrodnictwem w Wielkim Klinczu, skąd Józef pochodził. Pochłaniała ich produkcja rozsad warzyw i roślin ozdobnych, a także uprawiali pomidory, truskawki i nowalijki. Swoje produkty sprzedawali na targowisku w Kościerzynie i okolicznych wsiach.

W roku 1971 przenieśli swoje gospodarstwo do Kościerzyny i tu  zamieszkali. W latach 80-tych już następne pokolenie, również wykształcone w kierunku ogrodniczym, rozbudowywało profil gospodarstwa o nowe gatunki roślin. Poza tradycyjną uprawą rozsad młodzi właściciele specjalizowali się też w produkcji cynerarii, fiołków, asparagusu oraz kwiatów ciętych: róż, gerber i goździków, a także pomidorów, ogórków, sałaty, marchwi, kalafiorów i rzodkiewki. Powstały kolejne szklarnie i wprowadzano nowe technologie.

Senior rodu w swych potomkach tak silnie zaszczepił zamiłowanie do zieleni, iż w chwili obecnej już trzecie pokolenie kontynuuje rodzinną tradycję. Tak więc od 60 już lat bezustannie pracujemy na Państwa zaufanie, co owocuje rozwojem i wprowadzaniem nowych działów produkcji oraz sprzedaży.  Od roku 2013 nasze ogrodnictwo zyskuje charakterystyczną dla regionu nazwę OGRÓD KASZUBSKI i w tej nowej szacie ma na celu stworzenie miejsca zapewniającego kompleksowe zaopatrzenie każdego ogrodu. Pragniemy przy tym dzielić się z Państwem naszą pasją i wieloletnim doświadczeniem służąc fachową poradą, inspiracją, a w przyszłości również edukacją na temat naszego pięknego regionu.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego centrum ogrodniczego i mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z zakupów…

"OGRÓD KASZUBSKI"

CENTRUM OGRODNICZE

ul. Wojska Polskiego 16

83-400 Kościerzyna

Tel. 739 200 209

 

Zapraszamy:


wiosna - lato

Pn-Pt: 8.00-19.00

Sob: 8.00-17.00

Nd (h): 10.00-15.00

 

jesień - zima

Pn-Pt: 9.00-18.00

Sob: 9.00-15.00

Nd (h): 10.00-15.00

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU :)

 

SPRAWDŹ POGODĘ

KALENDARZ KSIĘŻYCOWY